Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... instiintare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

instiintare

in conformitate cu art 260 din legea 135/2010am procedat la afisarea prezentei nefiind indeplinite conditiile de inmanare a plicului cu acte de procedura etc.Cel care trebuia sa primeasca plicul munceste in strainatate de vreo 4 ani.Cum trebuie procedat in conditiile acestea .Multumesc
Rationamentul era ca orice proces la care nu participi, indiferent de motive e pierdut din start.Se pare ca problema este la citare.Nu stiu pe cine si cum ajuta citarea prin lipirea pe usa instantei,dar am inteles ideea.
~ Conținut șters la cerere ~