Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu de puericultura
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu de puericultura

As dori sa știu dacă se mai acorda concediul de puericultura, cu cat timp înainte se depune cererea, legea în baza căruia se acordă și despre ce perioada este vorba! Menționez că îmi desfășor activitatea în sectorul bugetar. Multumesc
În concluzie nu pot beneficia de acest concediu de puericultura prevăzut de legislație, care se pare ca are o lacună! O acțiune în instanta care poate îmi va aduce un rezultat negativ dat fiind faptul că lipsesc prevederile din legea actuala privind politistii etc. etc.
Voi încerca să fac o solicitare scrisă unității după care mă voi adresa instantei în funcție de răspunsul primit!