avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 678 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu de puericultura
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu de puericultura

As dori sa știu dacă se mai acorda concediul de puericultura, cu cat timp înainte se depune cererea, legea în baza căruia se acordă și despre ce perioada este vorba! Menționez că îmi desfășor activitatea în sectorul bugetar. Multumesc
Cel mai recent răspuns: Dannyytiesto , utilizator 21:01, 8 Noiembrie 2016
În concluzie nu pot beneficia de acest concediu de puericultura prevăzut de legislație, care se pare ca are o lacună! O acțiune în instanta care poate îmi va aduce un rezultat negativ dat fiind faptul că lipsesc prevederile din legea actuala privind politistii etc. etc.
Voi încerca să fac o solicitare scrisă unității după care mă voi adresa instantei în funcție de răspunsul primit!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zile libere tata la nasterea copilului friday_325 friday_325 Buna ziua, ma intereseaza daca in calitate de angajator sunt obligat sa acord 5 zile de concediu tatalui, la nasterea unui copil, daca nu exista contract ... (vezi toată discuția)
Zile libere la nasterea copilului brebanmarius brebanmarius Buna ziua, Sunt salariat si vreau sa stiu daca la nasterea celui de al doilea copil beneficiez sau nu de cele 10 zile libere,in urma cursului de ... (vezi toată discuția)