Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Cota tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Cota tva

buna seara,
am urmatoarea problema: trebuie intocmita o factura fiscala cu 2 pozitii care au cota diferita de tva, respectiv SDD si TVA INCLUS.
Intrebarea este ce voi scrie la cota tva cand inchid factura.Eu m-am gandit sa trec tva 0, dar ma gandesc ca totusi nu este tocmai corect , de aceea cer sfatul unui specialist.

multumesc frumos,
Este bine ca sa se intocmeasca facturi separate pentru fiecare cota de TVA.