Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Adresare catre Judecator /Judecatoare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Adresare catre Judecator /Judecatoare

Doresc sa depun o cerere de intampinare si nu stiu cum sa adresez formularea:Domnule Presedinte sau Doamna Presedinte,deoarece este vorba de o Judecatoare.
adrian1001, utilizator
Nu conteaza cine conduce completul de judecata, dvs adresati cererea cu Domnule Presedinte....desigur ca e un detaliu minor, important este ceea ce mentionati in cuprinsul solicitarii si mai ales cum.
Nu este un detaliu important,formulati"Domunle Presedinte" important este sa indicati nr.dosar(daca il cunoasteti),nume/prenume parti,domiciliul,obiectul cauzei.