Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cum caut pe just.ro
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cum caut pe just.ro

buna ziua,

o ruda de gradul I a decedat intr-un accident auto, iar ptr ca stirea a aparut in ziarele locale am fost contactati de reprezentantii unor case de avocatura.

Argumentul lor e ca stramutarea procedului la Bucuresti, se pot obine sume mai mari.

Cum as putea sa vad ce despagubiri au acordat jucatariile locale vs cele din Bucuresti?

Puteti accesa diferite site-uri pentru a vizualiza spete/studii avand drept obiect practica natională si europeana in materie, sinteza si recomandari pentru solutionarea daunelor morale suferite ca urmare a vatamarii sanatatii si a integritatii corporale ori a decesului
persoanelor produse prin accidente de vehicule
Totusi ,trebuie sa constientizati ca fiecare speta difera prin anumite elemente/caracteristici,
astfel ca fiecare pretentie trebuie responsabil probata de catre solicitant
Orientativ,puteti vizualiza pe site diferite hotarari judecatoresti avand drept obiect cazuri similare
ynocentta, utilizator
Stramutarea trebuie sa indeplineasca conditiile prevazute de art.140-141 NCPC,de pe siteul www.just.ro nu puteti afla sumele respective sau extrem de greu trebuie sa aveti nr.dosar/nume parti.