Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... RCA
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

RCA

Buna ziua, a intrat in vigoare noua lege privind RCA? ma intereseaza la camioane de mare tonaj. Pana in prezent nu s-a facut nici o modificare, nici de pret si nici de perioada.
Multumesc
PROIECT NORMĂ privind metodologia de calcul de către Autoritatea de Supraveghere Financiară al tarifelor de primă maxime pentru asigurarea obligatorie de răspundere civilă pentru pagube produse terților prin accidente de vehicule

Actul de mai sus e în faza de Consultare publică pe site-ul www.asfromania.ro

Urmează aprobarea și aplicarea în următoarele câteva zile.

Succes!