avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1017 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... CAS la pfa in Romania - pensionat in Italia
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

CAS la pfa in Romania - pensionat in Italia

Buna ziua.
Sunt cetatean italian cu rezidenta in Romania pe o perioada de 5 ani ( 2016-2021 conform Certificatului de inregistrare emis de Politia din Romania).
Am statul de pensionar in Italia.
Vreau sa deschid un PFA in Romania.
Sunt obligat sa platesc CAS ?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 22:35, 3 Octombrie 2016
Nu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara. daca voi cumpara o locuinta sau un teren in italia, ... Contardo Contardo Buna seara. Daca voi cumpara o locuinta sau un teren in Italia, platind taxe si impozite pentru acestea, pot solicita imediat dupa cumparare rezidenta si ... (vezi toată discuția)
Este adevărat că nu îmi pot deschide cont curent în italia cu ci din românia? RaduDoru82 RaduDoru82 Bună..vreau să îmi deschid un cont curent în Italia(card bancar)pe care să îmi primesc lunar salariul.La bancă mi-au spus că nu îmi pot deschide un ... (vezi toată discuția)
Casatoria incheiata in romania intre un cetatean roman si unul italian urgent liapilat liapilat Buna ziua, As dori sa stiu, care ar fi drepturile mele in Italia calitate de viitoare sotie a unui cetatean italian, mentionez faptul ca acesta casatorie va ... (vezi toată discuția)