Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... CAS la pfa in Romania - pensionat in Italia
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

CAS la pfa in Romania - pensionat in Italia

Buna ziua.
Sunt cetatean italian cu rezidenta in Romania pe o perioada de 5 ani ( 2016-2021 conform Certificatului de inregistrare emis de Politia din Romania).
Am statul de pensionar in Italia.
Vreau sa deschid un PFA in Romania.
Sunt obligat sa platesc CAS ?
Multumesc
Nu.