Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Taxa timbru
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Taxa timbru

Buna seara!Spuneti-mi va rog cum sa timbrez o cerere de apel(pretentii)in care sunt parat.Mai este vorba tot in acel dosar si de o cerere reconventionala formulata de catre mine in care sunt reclamant.Am pierdut si vreau sa depun apel.N-am sa merg la avocat,insa nu stiu cum sa timbrez.Multumesc anticipat!
P.S.Sa formulez doua cereri si sa le timbrez separat?
Intampinarea nu se timbreaza.

Cererea reconventionala o timbrati cu 1/2 din cat ati timbrat la fond.