Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Persoana implicata in activitatea I.I. fara contract ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Persoana implicata in activitatea I.I. fara contract de munca?

Bună ziua tuturor !
Dețin o Întreprindere Individuală în domeniul comerțului alimentar, un foarte mic magazinaș de cartier, prin care obțin profit o sumă mică de bani, lunar vreo 1000 de lei. Dat fiind că, din cauza lipsei de timp liber, m-am angajat între timp la o companie, pentru a putea funcționa simultan și cu mica afacere, ar trebui să pun pe cineva să vândă.

Am o mătușă, pensionară, care stă acasă tot timpul, și aș lăsa-o pe ea să vândă.
Acum problema e că nu-mi permit să o angajez (cu CIM), deoarece nu-mi ajunge profitul nici măcar pentru a-i plăti salariul...
Ce soluție mi-ați putea recomanda?

Vă stau la dispoziție cu orice eventulă informație suplimentară, și vă mulțumesc anticipat celor ce binevoiesc să-mi răspundă..

O zi excelentă vă doresc !

Cu respect,
Daniel.
george-neagu, moderator
La intrebarea dumneavoastra, nu. Fara contract de munca nu poate fi acolo ca vanzatoare.
Mulțumesc pentru răspunsul prompt !

Voi căuta o variantă cât mai convenabilă, pentru toate părțile..
george-neagu, moderator