Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... promovare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

promovare

BUNA ZIUA
LUCREZ INTR O REGIE AUTONOMA PE POSTUL DE STATISCIAN .ANUL ACESTA AM TERMINAT FACULTATEA DE ADMINISTRATIE PUBLCA. AS VREA SA STIU DCA AM VREO SANSA CA DIPLOMA DE LICENTA SA MA AJUTE LA CRESTEREA SALARIULUI .
VA MULTUMESC
1. Daca postul ocupat de dvs. este prevazut cu conditia de studii superioare aveti sansa la o marire de salariu.
2. Mergeti la serv. Resurse umane sa va spuna.
Obtinerea diplomei de licenta nu obliga angajatorul sa va incadreze pe post de studii superioare. Pentru postul de statistician, 343402 Statistician se prevede Nivelul de instruire: 3 (studii medii sau postliceale). In cazul in care incadrarea se face pe un alt post, care prevede studii superioare, atunci salarul va fi de minim 1200ron, salarul minim brut pentru post cu studii superioare