Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... nulitatea unui contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

nulitatea unui contract de munca

Daca s-a incheiat un cim si persoana nu s-a prezentat nicio zi la serviciu se poate face incetarea cim cu art 56lit d? sau este vorba de alt articol pentru inchiderea acestui contract.
Ii puteti inceta in baza art.31 alin.3 C.mun., daca are mentionata perioada de proba in c.i.m.
Nu are mentionata nicio perioada de proba.
In acest caz, numai prin desfacerea disciplinara a c.i.m., daca nu exista o alta modalitate mai usoara - demisie, acordul partilor etc.