Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Card de credit cumparaturi
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Card de credit cumparaturi

Buna seara,
As dori sa aflu, pentru parintii mei, daca pensionarii au posibilitatea sa obtina un card de credit de la banci. Din cate cunosc toate bancile ofera carduri de credit pentru salariati.
Beneficiul acestor carduri, pentru cei care nu stiu inca, este ca banca ofera salariatilor o suma egala cu de 4-5 ori salariul net lunar- in functie de banca -, suma pe care acesta o poate folosi pentru plata cu cardul a unor produse cumparate din anumite magazine cu locatie fixa, si pt cumparaturile de la anumite magazine online. Daca pui la loc in timp util suma pe care ai folosit-o, adica o pui la loc in perioada de gratie, (care de regula este de 45 de zile - perioada difera de la o banca la alta -), atunci nu platesti nici o dobandal.
Multumesc anticipat !
pot opta pt un card de credit sau de cumparaturi daca au pana in 65 ani sau 70 ani depinde de banca
Răspunsul îl puteți afla pe siteurile băncilor sau celorlalte instituții financiare.