Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificare fisa post
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificare fisa post

Care este procedura corecta in situatia in care se doreste modificarea unei fise de post, ulterior angajarii si luarii la cunostinta a celei initiale? Va multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
1. Faceti o alta fisa a postului (cred ca e vorba de noi atributii si sarcini) si o semneaza si angajatorul si salariatul.
2. Trebuie discutat cu salariatul si convins, cu argumente solide, ca este necesara aceasta modificare.
3. Daca salariatul nu vrea este pentru ca el a semnat un CIM si o fisa a postului in care erau anumite atributii si acum se modifica acestea, ceea ce nu mai corespunde starii initiale a postului pentru care a fost incadrat.
4. Poate, daca are sarcini in plus, il convingeti cu un salariu mai mare.