Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare

Buna ziua . Sotia mea s-a pensionat . Pensia i-a fost calculata dupa salariul de incadrare , dar veneitul ei lunar a fost de peste 2 ori mai mare decat incadrarea , iar contributiile le-a platit dupa venitul real lunar . De la compania la care a lucrat i s-a dat adeverinta doar cu salariul de incadrare nu cu venitul lunar real . Ce poate face ?
Va multumesc .
Sa ceara adeverinte cu toate veniturile suplimentare: acord, spor de noapte, de conditii speciale, de vechime, etc, tot ce a avut. De la toate locurile de munca daca a avut mai multe. Sa le depuna la Casa de pensii si sa cera recalcularea.