Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... deschidere succesiune pentru persoane decedate in 1947
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

deschidere succesiune pentru persoane decedate in 1947

Bunica mea a murit in 1947 , doresc sa deschid succesiune pentru un teren cumparat in 1936 . Am actul original , mai este valabil , sper !
Din discutiile in familie nu am aflat daca s-a deschis succesiunea , cum pot afla ?
Va veti adresa Camerei Notarilor Publici din zona cu certificatul de deces al bunicii pentru a afla daca s-a deschis succesiunea.Veti verifica la rolul fiscal cine figureaza ca proprietar la Cartea funciara etc.
multumesc