Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Schimbare buletin
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Schimbare buletin

Buna ziua!

In urma casatoriei am decis sa iau numele sotului.
Inainte de asta adresa mea de domiciliu din buletin figureaza in apartamentul parintilor mei.As dori sa va intreb daca schimb buletinul e obligatoriu sa schimb si adresa din buletin adica dupa cea a sotului?

Va multumesc
Buna ziua,
NU dar nu vad de ce ati ramane la adresa parintilor.
Nu, va puteti pastra adresa actuala ( cu acordul proprietarilor - parintii dvs)si va puteti face sau nu( daca vreti), resedinta la adresa sotului( viza de flotant).
Va multumesc .
Ce acte mai sunt obligtoriu de schimbar dupa casatorie si bineinteles dupa schimbarea numelui?
permisul de conducere , certificatul de inmatriculare daca aveti masina, pasaportul daca vreti sa il folositi..