Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Daca pot...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Daca pot...

De la ultimul termen in sala de sedinta, instanta a dat un termen de 14 zile pentru pronuntare.
Cind si daca mai pot depune observatii,concluzii sau alte acte, care consider eu ca pot fi in favoarea unei solutii corecte si sa fie luate in consideratie de instanta inainte de pronuntarea sentintei.
Buna ziua,
Daca sunteti in acel termen puteti depune concluzii scrise dar fara alte probe.
Probe veti putea depune doar intr-o cale de atac.
Inscrisul se depune la registratura instantei la care se judeca dosarul.
Puteti depune concluzii scrise pana la implinirea termenului de 14 zile, dar cu cel putin 5 zile anterior termenului de 14 zile ca sa fiti sigur ca ajunge la dosar in termen util,puteti depune prin scrisoare recomandata cu confirmare de primire sau, direct la registratura instantei, inclusiv prin fax.Nu mai puteti depune probe noi deoarece ar insemna ca instanta sa repuna pe rol ptr.discutarea probelor noi.