Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... fisa medicala reinnoire permis auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

fisa medicala reinnoire permis auto

as dori sa stiu daca fisa medicala care trebuie facuta la reinoirea permisului auto poate fi facuta si in alta localitate, nu in cea de domiciliu.

multumesc
Nu este obligatoriu ca fisa medicala sa fie facuta in localitatea de domiciliu.
Nu exista dispozitie in vigoare care sa prevada obligativitatea ca fisa medicala sa fie realizata numai in localitatea de domiciliu solicitant reinnoire permis auto