Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... divort
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

divort

Buna ziua ,

Imi cer mii de scuze de deranj , dar nu inteleg ce ar trebuii sa fac in urma acestui dosar . Sotia , cu care nu am stat casatorit deca 2 luni a depus in calitate de reclamant cu obiectiv : divort fara minori , Din pacate nu am fost in tara cand ea a depus dosarul . Prin neprezentare , m-am gandit ca , casatoria se va desface de la sine , dar pe 30-05-02016 a mai aparut un dosar cu obiect : Obiect: reexaminare anulare cerere divort fara minori ...
care suna asa :

Sedinta din 17.06.2016, ora: 8:30, la completul
Tip solutie: Încheiere
Solutia pe scurt:
Anuleaza ca netimbrata cererea de reexaminare formulata de reclamanta

Definitiva.

Pronuntata în sedinta publica, azi, 17.06.2016.

Cumva sa pronuntat divortul in lipsa mea ?

Va multumesc

Imi cer scuze daca am postat in categoria gresita .
razvan228, utilizator
Nu sunteți divortat. Sotia nu a plătit sau nu a depus în timp util chitanta care atesta ca a plătit taxa de timbru și s-a anulat cererea.
O veți lua de la capăt.
Poate veniți în tara și divorțați mai repede la starea civila sau notar.