Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Creanta la AEGRM
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Creanta la AEGRM

Buna ziua. Am o intrebare. Eu am facut un credit la BRD in 2006. Intr-adevar ca nu am mai platit din diverse cauze. Pt o prioada de vreo 1 an si 6 luni (2010-2011)am avut buletin fara adresa. Stiu ca dosarul cu imprumut a fost pe la Biroul de Credite si apoi a trecut la firma de recuperari Kruk. Din cate stiu ,un credit neplatit si ne executat silit intr-o perioada de trei ani,creditul e prescris,se anuleaza. In 2006 inainte de a pleca de acasa am facut creditul. Din 2006 si pana in 2011 nu am avut un domiciliu stabil. In 2011 m-am mutat la prietena mea. Ieri a venit prin posta o scrisoare de la Kruk,semnata si stampilata de un avocat (cred ca asa scria) si scria ca ,creditul meu este inscris la AEGRM cu nr. 2015-003xxxxxx . sa inteleg ca este inscris in AEGRM din anul 2015. Se solicita de a plati creditul. Bine,mi se pare corect. Intrebare: daca este prescris,cum au reusit sa fiu gasit si inscris la AEGRM? Mai exact ce inseamna Aegrm? Am cautat info de aceasta agentie si nu am inteles cam ce legatura are cu mine. Anul acesta am reusit sa aflu daca mai am ceva la Biroul de Credit si am inteles ca sunt pe zero (0).
creditul dvs a fost cesionat/vandut de banca catre Kruk, iar aceasta cesiune a fost inscrisa in Arhiva Electronica de Garantii Reale Mobiliare pentru opozabilitate/pentru a devein publica fata de terti.