Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate CEC-urile de 5000
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

CEC-urile de 5000

Buna ziua mi-ati putea spune unde sa ma adresez deoarece ma simt discriminata .Eu am depus cec-uri de 5000lei si nu am dreptul la nimic iar cei care au depus 70.000lei au fost depagubiti.M-am adresat cuiva care spune ca e la drepturile omului dar mi-a spus sa-i trimit pe numele lui bani la un oficiu postal ca ma ajuta imi pare cam dubioasa problema.Va rog sa-mi dati un sfat.Deci domnul respectiv zice ca este la drepturile omului international are cont pe facebook unde m-am si adresat se cheama Solomon Avasilicai.Deci intrebarea mea este unde sa ma adresez ori cui pentru a recupera banii depusi?Multumesc cu stima elena
elena 500, utilizator
In primul rand 5000 ce reprezinta? Lei?

In al doilea rand nu se intelege despre ce este vorba.

In al treilea rand nu va sfatuiesc sa ii trimiteti bani unei persoane necunoscute. Detaliati speta
Multumesc pentru raspuns am reeditat intrebarea poate imi puteti da o solutie .multumesc
Din pacate, legislatia actuala acorda despagubiri numai persoanelor care au depus efectiv 70.000 lei pentru achizitionarea de autoturisme. Asociatia formata din acesti pagubiti s-a zbatut si au avut castig de cauza in fata statului roman.
Cei care au depus la CEC sume de 5.000 lei pe librete cu dobanda si castiguri in autoturisme nu au constituit o asociatie si statul nu ii despagubeste pe motiv ca aveau posibilitatea sa-si retraga banii in orice moment.
Mai multe informatii gasiti aici: www.avocatnet.ro/content/for...
La sectiunea "Raspunsuri in comunitate" de pe acest forum gasiti si alte discutii legate de acest subiect.
Va multumesc mult cu stima elena.