Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Libret de economii CEC cu dabanda si castiguri
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Libret de economii CEC cu dabanda si castiguri

Buna ziua ! Am un "Libret de economii cu dobanda si castiguri" emis in anul 1974, cu un ultim sold de 250 lei in anul 1989 mai. Am citit fel de fel de stiri despre restituirea banilor, insa nu inteleg pana la urma cine primeste inapoi, doar cei care au depus bani pentru a castiga autoturisme, sau si ceilalti pentru care era doar depozit cu dobanda ? Ce ar trebui sa fac? Multumesc anticipat.
Beneficiaza numai persoanele care au depus bani (suma integrala) pentru achizitionarea de autoturisme.
Statul nu despagubeste persoanele care au achizitionat librete CEC in valoare de 5.000 lei (moneda veche) cu dobanda si castiguri in autoturisme.
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ] =