Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... intoarcere in concediu crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

intoarcere in concediu crestere copil

Buna ziua. as vrea sa stiu daca as putea sa revin in concediu crestere copil in noua varianta a legii? am optat pt concediu crestere copil 1 an, am beneficiat de el cele 11 luni, m-am angajat in alt loc de munca decat anteriorul .loc unde sunt si acum.copilul are in mom de fata 2 ani si o luna, as putea sa beneficiez de concediu crestere copil pana implineste 3 ani cumva? exista modificari in acest sens acum?
multumesc :)
Durata CCC este de 2 ani si nu de 3 ani ... prin urmare, nu mai aveti cum sa reveniti in CCC.
Multumesc pt raspuns.auzisem de ceva prelungire de concediu pana la 3 ani(si nu ma refer aici la copiii cu probleme de sanatate pt care unul din parinte poate obtine o prelungire a conceidului pana la 3 ani) ci ca si o normalitate in schimbarea legii de acordare a CCC. multumesc inca o data:)