Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Asociatie sportiva
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Asociatie sportiva

Buna dimineata,
Inainte de toate vreau sa va expun problema mea.....in luna aprilie un prieten a infiintat o asociatie sportiva, are disponibilitatea denumirii, statutul (format din 3 membri, presedinte, vicepresedinte si secretar), in perioada respectiva era o alta conducere la primarie si nu au vrut sa colaboreze si nici sa fie membru din asociatie. In urma alegerilor conducerea s-a schimbat , sunt de accord sa intre ca si membru, ca sa putem obtine o finantare din partea lor.....problema este cum o putem face legal? ca sa cooptam primaria sau consiliul local ca membru al asociatiei?

Va multumesc!

Alina
Prin Hotărâre a Consiliului Local pentru susținere financiară sau asociere.

Consultați aceste hotarâri:
[ link extern ]