Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident rutier, alcool
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident rutier, alcool

buna ziua,acum o luna am accidentat un biciclist in stare de ebrietate care a tranversat soseaua fara sa se asigure.nu a fost ranit grav.acesta refuzand transportul la spital.precizez ca eu am avut in aerul expirat de 0,08.si in sange 0.25.ce ar trebui sa fac in cazul in care partea vatamata doreste despagubiri?
Va puteti intelege amiabil - prin mediator. Dar cel mai bine ar fi sa consultati un avocat specializat si sa fiti insotit in permanenta de acesta atunci cand sunteti chemat de catre organele de politie.
multumesc frumos.el nu doreste dialogul.sustine ca e nevinovat.