Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Acte si declaratii suplimentare in proces
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Acte si declaratii suplimentare in proces

Buna ziua,
In timpul desfasurarii pledoariilor din proces, am voie sa mai prezint in sustinere noi acte?
Si cand mi se vor pune intrebari de catre avocatul partii adverse (in timpul interogatoriului), pot sa mai fac si declaratii suplimentare (eventual dupa intrebari), declaratii care sa nu se refere strict la intrebarile care mi-au fost adresate?
Va multumesc!
aelemarac a scris:

Iar pentru martorii citati de reclamant pentru proba testimoniala, poate formula si avocatul meu un set de intrebari suplimentare?

Da, este prevăzut în procedură adresarea de întrebări martorilor părții adverse.
Aveți dreptul să solicitați prin avocat instanței, să fiți interogată, dar va aprecia instanța dacă este necesară interogarea dvs, sau nu.