Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu sabtotat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu sabtotat

Buna ziua,

Lucrez intr-un centru comercial... in care se lucreaza si sambata si duminica mi-am luat concediu 1 saptamana ( 5 zile adica )

exemplu : luni,marti,miercuri,joi,vineri

nelamurirea este:
weekend-ul dupa concediu este liber sau nu ca pe mine ma cheama sambata si duminica la munca,ce variante am de rezolvare? altii au stat weekend-ul dupa concediu eu nu

Multumesc mult,
sper ca am fost destul de explicit
daca programul normal de lucru include si sambata si duminica, va prezentati in mod normal la lucru. ce intelegeti prin "ne cheama la lucru"?