avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 940 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DEMISIE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DEMISIE

Daca mi-am pus demisia mai pot reveni asupra ei?
Sunt personal contractual .
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:27, 19 Octombrie 2016
si daca, merg in continuare la serviciu iar cu toate ca nu a fost de acord cu cererea de retragere a demisiei, nu mai ia nici o masura si totul ramane ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic?
La munca puteti sa mergeti pana la expirarea termenului de preaviz ,dupa acea acest lucru il faceti pe propria dvs raspundere , intrucat raportul de munca va inceta la data expirarii preavizului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! am lucrat pentru o firmă privată ca sofer si mi-am ... Ciurri Ciurri Buna ziua! Am lucrat pentru o firmă privată ca sofer si mi-am băgat preaviz de 20 zile lucrătoare,.ma mai pot intoarce la locul de muncă.?Precizez ca nu ... (vezi toată discuția)
Cit este valabila o demisie? trandafiriancu trandafiriancu O demisie scrisa si inaintata acum vreo trei luni dar nefinalizata, prin incheierea contractului de munca, la expirarea preavizului (din diverse motive), mai ... (vezi toată discuția)
Revocare demisie elka-co elka-co Buna ziua, In ce conditii si cum se poate revoca o demisie? (vezi toată discuția)