Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dosar civil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dosar civil

Buna seara as dori sa va intreb daca ati putea sa ma reprezentati in 2 procese civile si unul cred de latura penala :

1, as dori deoarece au aparut elemente noi sa deschid un dosar pentru nulitatea testamentului pe baza caruia eu cu verisoara mea am incheiat o tranzactie judecatoresca in 1997 ,deoarece acum 1 an am aflat ca tatal meu nu il putea face deoarece era internat in spital

2.eu am de luat niste pamanturi dupa mama dar nu -a facut succesiunea pe aceste pamanturi dupa bunicul meu dar ceilalti frati ai mamei nu doresc sa mi le dea.
Mentionez ca mama mea a decedat in 1996 si in 1991 a reusit sa faca cerere pentru 2 ha .In 2003-2004 unchiul meu a cerut retrogedarea intregului pamant.S-a judecat in instanta si a castigat dar pe acesta nu doreste sa il imparta decat cu sora sa,acest pamant fiind tot al bunicului meu nu al sau personal.
3.Verisoara mea a luat in 2005 un teren la Beresti Meria pe care l-a trecut doar pe numele sau fara a imparti cu mine desi in hotarare scrie clar ca eu am 1/2 dupa tata si ea ca legatar universal 1/2 .
Ma intereseaza sa stiu daca credeti ca am sanse de castig si sincer m-ar interesa si un avocat sa ma reprezinte .
Va multumesc anticipat pentru raspuns.

slivneanu2001, utilizator
Buna seara,
Va sfatuiesc sa va alegeti un avocat fie din baroul din zona unde sunt dosarele fie din orice barou fie dintre cei de la specialisti de pe site-ul nostru.
Politica site-ului nu este aceia de a face reclama sau de a propune avocati.