Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Suspendare activitate IF
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Suspendare activitate IF

Buna ziua, intentionez sa suspend activitatea IF-ului pe care il detin pe perioada maxima de 3 ani. Va rog sa imi spuneti daca trebuie sa depun toate declaratiile pentru anul in curs inainte de suspendare sau trebuiesc depuse la termen, adica anul viitor in martie?
Dupa ce obtineti actul de suspendare de la registrul comertului, mergeti la finante, veti depune d220 prin care vi se va recalcula perioada de activitate din anul curent si tot atunci veti depune si declaratiile pentru aceasta perioada.
multumesc