avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teren privat neingradit
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teren privat neingradit

Pe un teren, proprietate privata, dar care este neingradit, are voie un caine de talie mare lasat in libertate si fara botnita?

Alte discuții în legătură

Vecinul își plimbă zilnic câinii, de rasă ciobănesc german, fără lesă iar asta ne provoacă temeri. cum îl poate obliga legea să nu-i mai scoată fără lesă pe stradă? ciofli ciofli Buna ziua. Am o mare problema. Locuiesc la sat, Vecinul meu are doi caini rasa ciobanesc german pe care ii scoate in fiecare dimineata si seara pe drum, fara ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, detin un caine rasa amstaff, sunt foarte atent cu ... justlower justlower Buna ziua, detin un caine rasa Amstaff, sunt foarte atent cu el pentru ca stiu ca este agresiv cand se simte amenintat. Astazi eram in spatiul public ,nu avea ... (vezi toată discuția)
Cainele de companie si cainii comunitari impurero impurero Detin un caine din rasa Amstaff nu este absolut deloc agresiv. Il plimb in lesa dar fara botnita ca sunt foarte multi caini comunitari in Galati si sunt ... (vezi toată discuția)