Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Date identificare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Date identificare teren

Fiindu-mi necesare, cum aş putea afla datele de identificare ale unui teren agricol, adică nr. tarla, parcelă...deţinut în proprietate de o persoană.
Deci cunosc numele proprietarului şi localitatea unde se află terenul şi doresc să aflu celelalte date, eu nefiind în relatii amiabile cu proprietarul.
Multumesc pentru raspuns
nu prea puteti legal, daca nu e intabulat; dar daca dovediti interes, puteti face o adresa la primarie sau va puteti duce la functionarul responsabil si sa-l rugati frumos sa va dea niste informatii