Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Urgent ! Contestatie la Executare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Urgent ! Contestatie la Executare

Am depus personal Contestatia. In partea administrativa am depasit termenul de introducere a Cererii de facilitare a platii taxelor judiciare si s-a fixat prima zi de infatisare pe 31 oct. Taxele se ridica la peste 1.000 lei si sunt prohibitive pentru moment. INTREBARE: As dori sa obtin o amanare a primei zi ( Prima zi sa nu aiba loc pe 31). Cum sa procedez ? Pot solicita suspendarea procesului sau doar am posibilitatea obtinerii unei amanari ? Multumesc !
Puteti obtine o singura data amanarea, ptr.lipsa de aparare,numai in mod exceptional si ptr.motive temeinice(art.222 NCPC)