Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara, copil exmatriculat la facultate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara, copil exmatriculat la facultate

Buna ziua, fata mea are 22 de ani, primul an de facultate l-a terminat, in al doilea an a terminat doar primul semestru, al doilea semestru l-a abandonat! Anul urmator din nou s-a inscris la facultate, a terminat primul semestru iar in al doilea semestru a fost exmatriculata! Pensia alimentara eu i-am trimis neintrerupt! Ce trebuie sa fac? La locul de munca imi spune ca imi trebuie un act prin care sa fie intrerupta pensia alimentara! Ea nu mi-a trimis anul acesta nici o adeverinta de la nici o facultate!
Buna ziua,
Va trebui sa formulati o cerere in instanta prin care sa solicitati sa se sisteze obligativitatea achitarii pensiei alimentare pentru motivele aratate.
Solicitati de la data introducerii.
Daca este la facultate aduce adeverinta deaca nu ... asta etse