Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Declaratia 394-tipul persoanei care o intocmeste
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Declaratia 394-tipul persoanei care o intocmeste

Buna ziua

Va rog sa ma lamuriti din experienta Dvs ce treceti la "persoana care a intocmit declaratia " ? Numele si cnp-ul persoanei fizice care efectiv intocmeste declaratia in calitate de contabil angajat al firmei de contabilitate sau numele persoanei si cui-ul societatii de contabilitate ? Am cunostinte din diverse societati de contabilitate care trec numele administratorului cu CNP , este corect asa?
Astept parerile Dvs.:frantic:
Dupa parerea mea, correct este sa se treaca la intocmit, numele si CNP-ul persoanei care a intocmit efectiv declaratia. Conducatorul firmei poate semna, eventual, la verificat sau aprobat.