Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de insertie pana la 4 ani
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de insertie pana la 4 ani

Buna ziua.
As dorii sa stiu daca beneficiez de stimulent de insertie pana la 4 ani.

Copilul meu face 3 ani in 5 ianuarie 2017. eu ma intorc la munca in 4 noiembrie 2016 ca sa pot beneficia de stimulent..
Problema este ca baietelul are certificat de handicap pana in 7 ianuarie 2017 iar dupa aceea nu va mai fii cu grad de handicap deoarece si-a revenit si nu mai e nevoie. in acest caz eu primesc stimulent pana face 4 ani sau nu?
As dorii un raspuns va rog..