avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1224 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de insertie pana la 4 ani
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de insertie pana la 4 ani

Buna ziua.
As dorii sa stiu daca beneficiez de stimulent de insertie pana la 4 ani.

Copilul meu face 3 ani in 5 ianuarie 2017. eu ma intorc la munca in 4 noiembrie 2016 ca sa pot beneficia de stimulent..
Problema este ca baietelul are certificat de handicap pana in 7 ianuarie 2017 iar dupa aceea nu va mai fii cu grad de handicap deoarece si-a revenit si nu mai e nevoie. in acest caz eu primesc stimulent pana face 4 ani sau nu?
Cel mai recent răspuns: Denysa88 , utilizator 21:24, 27 Octombrie 2016
As dorii un raspuns va rog..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nelamurire acordare stimulent de insertie ElenaDS ElenaDS Buna ziua Anul acesta in ianuarie 2018 am primit un certificat de handicap cu grad usor pentru baietelul meu, certificat care e valabil pana in ianuarie ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie fru fru buna ziua! momentan sunt in Concediu de crestere a copilului! fata mea va inplini 2 ani in 1-martie 2017! as dorii sa stiu cand anume ar trebuie sa ma intorc ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie pentru copil cu handicap iolanda15 iolanda15 Buna ziua! Am o fetita incadrata in grad de handicap pentru care beneficiez de concediu de cresterea copilului cu handicap pana la implinirea de catre acesta ... (vezi toată discuția)