Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Obligatie de intretinere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Obligatie de intretinere

Buna ziua. Am si eu o problema in legatura cu exercitarea obligatiei de intretinere minor in natura. Instanta a stabilit ca obligatia de intretinere sa fie exercitata in natura. Fosta sotie refuza sa comunice in legatura cu aceasta. Am trimis prin curierat cele cumparate copilului luna de luna dar fosta sotie refuza sa ridice bunurile. Cand sa le duc bunurile la domiciliul copilului acesta nu mai raspunde. Ce pot face in aceasta situatie?
Aveti raspunsurile de la curier? mailurile in care va anuntati fosta sotie sa ridice bunurile? Faceti plangere la politie pentru incalcarea hotararii judecatoresti. Cat mai rapid.