Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sucesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sucesiune

Buna ziua,
Au trecut aproape 2 ani de la decesul tatalui meu, trebuie facuta succesiunea,
dar cand ne am dus acasa, mama vitrega a instrainat toate bunurile din imobil, si din curtea casei , ea mutandu-se la casa ei parinteasca
Vrem, ca succesiunea sa cuprinda toate bunurile care se aflau la data decesului tatalui meu.
Va rog sa aveti amabilitatea de a ma indruma, in vederea demersului necesar pentru a putea dezbate sucesiunea
Unde ma pot adresa ca mama vitrega să reintregesca intreaga mostenire.
De asemenea mentionez , ca utilitatile imobilului au ramas neachitate din 2013, iar dumneaei doreste despagubire in bani pentru partea ei de mostenire.
Multumesc anticipat.
La instanta ultimului domiciliu al defunctului trebuie sa va judecați dacă nu va înțelegeți.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat