avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1005 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Reglare balanta cu fisa rol
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Reglare balanta cu fisa rol

Am luat fisa rol de la administratia financiara si am constatat ca am diferente intre balanta si fisa rol.Per total debit avem aceasi suma, dar pe fiecare obligatie mai apar diferente in plus sau in minus. Am observat ca nu sunt descarcate toate platile asa cum le-am platit Ce pot face in acest caz?
De asemenea intreb majorarile si penalitatile le inregistrez dupa fisa rol?
6581= 4481...constituire obligatie
4481=5121/ 5311
Daca puteti sa ma ajutati cu un sfat.
Multumesc

Cel mai recent răspuns: roxxana_soare , utilizator 12:45, 27 Octombrie 2016
Notele contabile sunt corecte.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Majorari, va rog cititi Vilcu Gina Vilcu Gina Buna ziua, un subiect interesant: in urma procesului verbal am de platit majorari si penalitati in suma de 185000 lei, care ar fi calea legala ca aceasta suma ... (vezi toată discuția)
Inregistrare dobanzi anaf lidiao lidiao Pot sa inregistrez 658.1 = 4311 cu suma penalitatiilor din fisa analitica de la anaf, si cand platesc penal.Sau mai exact cum sa ma reglez cu fisa analitica de ... (vezi toată discuția)
Inregistrare si plata accesorii ragaliemariana ragaliemariana O societate are inregistrate in fisa sintetica de la Adm Financiara, majorari si penalitati de intarziere la plata a debitelor. Sunt obligata sa le ... (vezi toată discuția)