Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Reglare balanta cu fisa rol
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Reglare balanta cu fisa rol

Am luat fisa rol de la administratia financiara si am constatat ca am diferente intre balanta si fisa rol.Per total debit avem aceasi suma, dar pe fiecare obligatie mai apar diferente in plus sau in minus. Am observat ca nu sunt descarcate toate platile asa cum le-am platit Ce pot face in acest caz?
De asemenea intreb majorarile si penalitatile le inregistrez dupa fisa rol?
6581= 4481...constituire obligatie
4481=5121/ 5311
Daca puteti sa ma ajutati cu un sfat.
Multumesc

Notele contabile sunt corecte.