Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... recalculare pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

recalculare pensie

buna ziua As dori sa imi puteti spune de ce mie nu vor sa imi realculeze pensia Am lucrat 25 ani si 2 luni in gr 2 de munca In anul 2002 februarie am iesit la pensi de boala pina in ianuarie 2012cind am beneficiat de reducere virsts standard 5 ani si 6 luni ptr gr 2 si am iesit la pensie limita de virsta Cind sa facut recalculare pentru cei iesiti din 2011 la pensie mie mi sa zis ca nu se poate ptr ca am fost in pensie de boala E corect?
multumesc
Pentru anii lucrati in grupa II ati primit doua majorari:
Prima in octombrie 2008 prin aplicarea O.U.G.100/2008
A doua in ianuarie 2011 prin aplicarea art.169 din legea 263/2010
multumesc de promtitudine