avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de comodat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de comodat

Buna dimineata,

Va rog sa ma ajutati intr-o problema.

Firma a incheiat un contract de comodat pentru masina cu unul din angajati (acesta fiind proprietarul de drept al masinii). In acest moment angajatul nu mai lucreaza la noi. Cum incheiem acest contract?
Cel mai recent răspuns: ContSters338589 , utilizator 09:55, 28 Octombrie 2016
printr un act aditional la contractul de comodat prin care partile de comun acord reziliaza contractul de comodat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de comodat GabrielaSyn GabrielaSyn Buna dimineata, Va rog sa ma sfatuti in urmatoarea problema: lucrez la o firma care imi deconteaza benzina necesara navetei zilnice. Mentionez ca naveta o ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract de comodat varnan varnan Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa fac pentru a rezilia contractul de comodat pe care l-am facut cu o persoana fizica in vederea ... (vezi toată discuția)
Anulare contract comodat CABINET DE AVOCAT - MEDIATOR CABINET DE AVOCAT - MEDIATOR Vreau sa-mi vand actiunile firmei, sediul firmei are contract de comodat- termen nelimitat la adresa mea. Cei care cesioneaza m-au rugat sa las sediul inca o ... (vezi toată discuția)