Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de comodat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de comodat

Buna dimineata,

Va rog sa ma ajutati intr-o problema.

Firma a incheiat un contract de comodat pentru masina cu unul din angajati (acesta fiind proprietarul de drept al masinii). In acest moment angajatul nu mai lucreaza la noi. Cum incheiem acest contract?
printr un act aditional la contractul de comodat prin care partile de comun acord reziliaza contractul de comodat.