avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1409 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Pot achizitiona animale din Austria ,fara a plati TVA ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Pot achizitiona animale din Austria ,fara a plati TVA 13 %,daca sunt persoana fizica romana ?

Buna ziua !
Intentionez achizitia unor animale din Austria.Eu sunt persoana fizica cu domiciliul in Romania si cu atestat de producator conf: legii 145/2014.
In ce situatii ma aflu vis a vis de plata TVA ?
Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: dorelpetru , utilizator 10:14, 18 Iunie 2017
Da,se poate !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Aplicare legea 145/2014 dreptatesiadevar dreptatesiadevar buna ziua, avem un depozit autorizat pentru piei de animale(bovina, ovina, cabalina,lina) pina acum achizitionam de la pers.fizice si producatori individuali ... (vezi toată discuția)
Aplicare legea nr.145/2014 mrbizon mrbizon buna ziua, ceea ce as dori sa intreb este daca sunt obligat sa fiu inscris intr-o asociatie pt a putea primi atestatul de producator eliberat de catre ... (vezi toată discuția)
Pot vinde legume- fructe fara atestat de producator ? claudiughebauer1975 claudiughebauer1975 Vreau sa stiu cum pot face fapte de comert cu legume-fructe pe care le achizitionez de la producatori? Am nevoie de firma si casa de marcat, pot vinde in ... (vezi toată discuția)