Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Pot achizitiona animale din Austria ,fara a plati TVA ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Pot achizitiona animale din Austria ,fara a plati TVA 13 %,daca sunt persoana fizica romana ?

Buna ziua !
Intentionez achizitia unor animale din Austria.Eu sunt persoana fizica cu domiciliul in Romania si cu atestat de producator conf: legii 145/2014.
In ce situatii ma aflu vis a vis de plata TVA ?
Va multumesc !
Da,se poate !