avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 563 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intrebare!!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intrebare!!

este vorba de o societate comerciala cu sediul social in bucuresti.aceasta societate are 2 puncte de lucru intr-o localitate din tara.
-unul dintre salariati are cim deschis pe un punct de lucru ,8 ore/zi
intrebare : este corect sa-i deschid un nou contract cu 4 ore/zi pe celalalt punct de lucru sau se face un act aditional la contractul existent(salariatul va avea aceasi functie ca in contractul cu 8 ore/zi);fiind vorba de acelasi angajator .....
Cel mai recent răspuns: Gratiela Ratiu , Consultant resurse umane 11:43, 28 August 2009
pai trimite-mi si mie "portitele" pe MP :)
exista acel text cu media pe 3 luni a orelor suplimentare, in anumite situatii....
si maie este chiar aceasta situatie de a avea 2 conracte la acelasi angajator ;)
Ultima modificare: Vineri, 28 August 2009
Gratiela Ratiu, Consultant resurse umane

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Job full time+part time la firme diferite foxyz foxyz Buna ziua, Sunt angajat al unei companii farmaceutice din Romania si doresc sa mi schimb programul de lucru in cadrul companiei pentru a-mi lua un job ... (vezi toată discuția)
Inscriere carnet de munca nep nep buna ziua, ma confrut cu urmatoarea problema: este vorba de un srl cu doua puncte de lucru(farmacii) pentru o salariata am deschis un cim cu 8 ore ,pe ... (vezi toată discuția)
Act aditional cim avebiba avebiba Ce elemente trebuie sa contina obligatoriu un act aditional pt. modificarea cim de la 8 ore la 4 ore? (vezi toată discuția)