Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intrebare!!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intrebare!!

este vorba de o societate comerciala cu sediul social in bucuresti.aceasta societate are 2 puncte de lucru intr-o localitate din tara.
-unul dintre salariati are cim deschis pe un punct de lucru ,8 ore/zi
intrebare : este corect sa-i deschid un nou contract cu 4 ore/zi pe celalalt punct de lucru sau se face un act aditional la contractul existent(salariatul va avea aceasi functie ca in contractul cu 8 ore/zi);fiind vorba de acelasi angajator .....
pai trimite-mi si mie "portitele" pe MP :)
exista acel text cu media pe 3 luni a orelor suplimentare, in anumite situatii....
si maie este chiar aceasta situatie de a avea 2 conracte la acelasi angajator ;)
Gratiela Ratiu, Consultant resurse umane