Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... constructie
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

constructie

buna ! as dori sa stiu daca pe teren pasune extravilan se poate construi un grajd (constructie usoarea) ..pe boltari ...sau doar pe pasune intravilan
va multumesc !
Petre
Buna ziua,
Nu este posibil sa construiti pe teren extravilan.
Trebuie efectuate demersuri pentru a trece terenul in intravilan.
Demersurile ce trebuie efectuate sunt de obicei costisitoare.
Trecerea in intravilan se poate face de primarie daca exista cereri/ conditii pentru zona respectiva, nu doar, separat, pentru proprietatea dvs.