avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... calcul CASS
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

calcul CASS

Pentru ce fel si dela ce nivel de venituri peste pensie si salariu sunt obligat sa platesc CAS?
Stie cineva?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 00:53, 4 Noiembrie 2016
pvstefanes a scris:

Asa este dar acum ce sa fac? Intrebarea ramane...



Intrebarea trebuie sa contina cea mai mare parte a raspunsului. Unii zic ca 67%, dar eu cred ca raspunsul corect vine doar daca se adauga 25% peste cele 75% din intrebare. Ceea ce nu e cazul aici...

Spun asta nu ca sa te cert ci, dandu-i dreptate lui Cornel Vasile, sa te rog sa completezi ceea ce e de completat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cass pe venit din arenda agricola alcaz alcaz Buna ziua, Am 3 intrebari : 1.Daca sunt pensionar si mi se retine CASS din pensie, mi se va mai retine CASS de catre arendas pentru venitul din arenda? 2. ... (vezi toată discuția)
Pensionar inregistrat pfa - care sunt contributiile obligatorii? stelach stelach Buna ziua, un pensionar, care este inregistrat ca persoana fizica autorizata, ce obligatii fiscale are,are obligatia incheierii unui contract de asigurari de ... (vezi toată discuția)
Cum platesc c.a.s.s.cu venituri numai din tranzactiile cu actiuni pe bursa forumistul forumistul Sunt o persoana fara ocupatie si am inceput sa tranzactionez actiuni pe Bursa de Valori Bucuresti. In aceasta luna am facut cateva vanzari de actiuni, in urma ... (vezi toată discuția)