Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... calcul CASS
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

calcul CASS

Pentru ce fel si dela ce nivel de venituri peste pensie si salariu sunt obligat sa platesc CAS?
Stie cineva?
Multumesc
pvstefanes a scris:

Asa este dar acum ce sa fac? Intrebarea ramane...

Intrebarea trebuie sa contina cea mai mare parte a raspunsului. Unii zic ca 67%, dar eu cred ca raspunsul corect vine doar daca se adauga 25% peste cele 75% din intrebare. Ceea ce nu e cazul aici...

Spun asta nu ca sa te cert ci, dandu-i dreptate lui Cornel Vasile, sa te rog sa completezi ceea ce e de completat.