Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Membru fondator
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Membru fondator

Buna ziua,

Un membru fondator intr-un ONG care are si un cabinet individual de psihologie poate face donatii/sponsorizari din cabinet in ONG?

Multumesc.
george-neagu, moderator
oricine entitate lucrativa poate face sponsorizari catre un ONG, doar fiscal poate diferi situatia in sensul sa aiba sau nu ceva avantaje fiscale ex. sa poata fi deduse din impozit sau din baza impozabila in anumite limite si conditii.... Iar donatii poate face orice persoana fizica sau entitate non-profit privata...