Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... actionare in judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

actionare in judecata

Buna seara!Spuneti-mi si mie,va rog,care sunt pasii ce trebuie urmati pentru a da in judecata pe cineva si care sunt costurile pe care le presupun o astfel de actiune.Multumesc!Seara buna!
Buna seara,

Ce fel de actiune doriti sa demarati?
Intrebarea dvs. este prea generala pentru a va putea comunica un raspuns.
Reveniti cu informatii suplimentare.
Costurile unui litigiu variaza in functie de foarte multe elemente.
Ptr.a va raspunde cat mai exact este necesar sa precizati:obiectul cauzei si valoarea pretentiilor(evaluarea in bani).
Buna seara!E vorba despre declaratii false ale minunatilor mei colegi in privinta studiilor mele (care romana-teologie,care romana -engleza,nicicum romana-franceza,ce a. terminat eu) si mizeriile pe care aceeasi minunati colegi si altcinevale-au declarat la adresa mea ca persoana