Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... reparatii teava apa comuna la bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

reparatii teava apa comuna la bloc

Mi s-a udat peretele dintre bucatarie si hol (unde este un rapitz). Am spart peretele si instalatorul mi-a spus ca defectiunea nu este la mine ci probabil la vecinul de deasupra, iar la mine numai se prelinge. Veciunul meu nu vrea sub nici o forma sa sparga la el peretele in dreptul rapitului pentru remedierea defectiunii.
Intrebare: Care este modalitatea legala de al obliga pe vecinul de deasupra sa faca remedierea defectiunii?

Multumesc anticipat pentru raspuns.
Chemati administratorul si/sau presedintele sa opreasca apa pe acea coloana pentru ca apa nu stie si nu tine cont ca cineva vrea sau nu ceva si se va infiltra in pereti si la vecinii de sub dumneavoastra. Sa opreasca apa pe caea coloana si sa vada impreuna cu vecinul de sus unde-i problema si cum se remediaza.