avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1728 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cum trimit bani unui deținut din Grecia în Italia
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cum trimit bani unui deținut din Grecia în Italia

Deținutul se află în Italia , Liguria ,banii vreau să îi trimit din Grecia .
Cel mai recent răspuns: AvTudor_com , utilizator 21:55, 3 Noiembrie 2016
In Italia sunt doua metode de transfer la distant, a banilor, pentru un deținut.
Prin mandat postal si transfer în contul curent al penitenciarului.
Prima metodă este valabila pentru toate penitenciarele, a doua nu.
Există și o sumă maxima, între 1000-2000EUR, în funcție de anumite criterii. Verificați pentru penitenciarul care va interesează, suma maxima si daca face parte dintre cele care acceptă transfer bancar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum trimit bani unui detinut din penitenciar? carmenalecu carmenalecu Buna seara! As dori sa aflu daca se pot trimite bani unui detinut in peniteciar doar prin mandat postal. Practic intrebarea este: se pot trimite bani si online ... (vezi toată discuția)
cont pentru detinut adina 72 adina 72 Buna. Asi dori sa stiu cum se procedeaza daca vreau sa pun bani in cont pentru cineva care este in detentie si care este valoarea minima si maxima, daca se ... (vezi toată discuția)
Buna ziua ma poate ajuta cineva ? vreau sa trimit bani in italia ... Elisa240619 Elisa240619 Buna ziua ma poate ajuta cineva ? Vreau sa trimit bani in Italia unui deținut știu ca pot trimite prin cont bancar sau mandat Postal as dorii sa știu cum ... (vezi toată discuția)