Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cum trimit bani unui deținut din Grecia în Italia
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cum trimit bani unui deținut din Grecia în Italia

Deținutul se află în Italia , Liguria ,banii vreau să îi trimit din Grecia .
In Italia sunt doua metode de transfer la distant, a banilor, pentru un deținut.
Prin mandat postal si transfer în contul curent al penitenciarului.
Prima metodă este valabila pentru toate penitenciarele, a doua nu.
Există și o sumă maxima, între 1000-2000EUR, în funcție de anumite criterii. Verificați pentru penitenciarul care va interesează, suma maxima si daca face parte dintre cele care acceptă transfer bancar.