Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiunea, procedura
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiunea, procedura

Buna ziua,
pentru a face succesiunea la notar, succesorii trebuie sa se prezinte toti odata sau pot mergela la notar in zile diferite.
Se poate ca mostenitorii, succesorii sa mearga la notari diferiti sau trebuie sa mearga toti la acelasi notar pentru succesiune? multumesc!
procedura succesorala notariala se dezbate la un singur notar.Iar la eliberarea certificatului de mostenitor trebuie sa fie toti prezenti fie personal fie prin procura.